OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 03.06.2018

 

1) Dzisiaj dziewiąta niedziela zwykła. Dzieci z klas trzecich grupy drugiej po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii Świętej na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Wyjątkowo w Niedzielę procesja w oktawie Bożego Ciała po Mszy Świętej o godzinie 12.30. O godzinie 18.30 zapraszamy na Mszę świętą w trakcie której młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania otrzyma poświęcone krzyże od swoich rodziców.

2) Dzisiaj dzień dziękczynienia. Jak zapowiadaliśmy zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

3) Po Mszy Świętej wieczornej nauka przed chrztem.

4) Nabożeństwa czerwcowe w tygodniu o godzinie 17.30 w Niedzielę o godzinie 18.00.

5) Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Procesja codziennie w trakcie Nabożeństwa czerwcowego przed Mszą Świętą. Na zakończenie oktawy Bożego Ciała w czwartek błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków.

6) W czwartek o godzinie 18.00 Msza Święta z udzieleniem sakramentu bierzmowania pod przewodnictwem księdza biskupa Adama Dyczkowskiego.

7) W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Po Mszy Świętej wieczornej uczniowie szkoły katolickiej zapraszają na słodki poczęstunek. Zebrane fundusze za rozprowadzane ciasto są przeznaczone na potrzeby szkoły.

8) W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Katolicki Uniwersytet Lubelski.

9) Dziękujemy serdecznie za posprzątanie naszej świątyni rodzicom dzieci które dziś przystąpiły po raz pierwszy do I Komunii Świętej.

10) Organizujemy wyjazd na Wielki Odpust w Rokitnie w niedzielę 17 czerwca. Zapraszamy Siostry zakonne,  Ministrantów, Scholę, Żywy Różaniec, Kręgi Rodzin, Neokatechumenat, Szkołę katolicką, Caritas, Chór,

11) W dniach od 2 do 12 sierpnia organizujemy pieszą pielgrzymkę z Zielonej Góry na Jasną Górę. Dla tych, którzy nie mogą pielgrzymować istnieje możliwość organizowania się w grupie duchowych pielgrzymów. Szczegółowe informacje u księdza Krzysztofa i na plakatach.

12) Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek i sobotę od godziny 17.00 do 18.00.

13) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedzieli i Gościa Niedzielnego.