Wiadomości duszpasterskie 27.05.2018 r.

 

1) Dzisiaj Niedziela po zesłaniu Ducha Świętego – Najświętszej Trójcy. Dzieci z klas trzecich z grupy pierwszej po raz pierwszy przyjmują Pana Jezusa w Komunii Świętej na Mszy Świętej o godzinie 11.00. Dzieci z drugiej grupy przystąpią do I Komunii świętej w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 11.00.

2) We wtorek 29 maja Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego z czasów II wojny światowej. W tym dniu swoje spotkanie mają kandydaci do sakramentu bierzmowania z grupy księdza Tomasza i Przemysława o godzinie 18.30. Obecność obowiązkowa.

3) Spotkanie Apostolatu Maryjnego we wtorek po Mszy Świętej wieczornej.

4) 31 maja w czwartek obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Jak w ubiegłych latach prosimy o przygotowanie ołtarzy w tych samych miejscach następujące grupy parafialne: Ołtarz pierwszy - Żywy Różaniec, drugi - Neokatechumenat, trzeci - szkoła katolicka, czwarty - Domowy Kościół. Msze Święte o godzinie: 7.30, 9.30, 11.00 z procesją do czterech ołtarzy. Bezpośrednio po procesji kolejna Msza Święta i wieczorem o godzinie 18.30. W tym dniu na Mszy Świętej o godzinie 11.00 dzieci z klas czwartych przeżywać będą rocznicę swojej Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dla tych dzieci i rodziców odbędzie się w środę od godziny 16.00. do 18.00. Dziewczynki i chłopców z klas trzecich i młodsze zapraszamy na próbę sypania kwiatków i niesienia poduszek w poniedziałek i wtorek na godzinę 17.00. Natomiast dzieci z klas czwartych zapraszamy na próbę w poniedziałek i środę o godzinie 18.00.

5) W czwartek zakończenie nabożeństw majowych. Od pierwszego czerwca zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe. W niedzielę o godzinie 18.00 w tygodniu o godzinie 17.30.

6) W tym tygodniu pierwszy piątek i sobotą miesiąca. W piątek zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godzinie 15.00. Spowiedź święta od godziny 15.00 do 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7) W sobotę 2 czerwca zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie na godzinę 17.00. Rozpoczniemy wystawieniem Najświętszego Sakramentu i odmówimy 2 części Różańca świętego. O godzinie 18.00 Msza Święta. Po Mszy Świętej kolejne 2 części Różańca Świętego i procesja światła wokół świątyni.

8) W przyszłą niedzielę 3 czerwca zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej. Na Msze Świętą o godzinie 18.30 zapraszamy młodzież wraz z rodzicami przygotowującą się do sakramentu bierzmowania z grupy księdza Przemysława i Tomasza. Rodzice przekażą swoim dzieciom poświęcone krzyże.

9) Dziękujemy serdecznie za posprzątanie naszej świątyni rodzicom dzieci które dziś przystąpiły po raz pierwszy do I Komunii Świętej. W sobotę na godzinę godzinę 11.00 do sprzątania kościoła prosimy rodziców dzieci które w przyszłą niedzielę przyjmą po raz pierwszy Pana Jezusa w Komunii Świętej.

10) Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałek, wtorek i sobotę od godziny 17.00 do 18.00.

11) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej tygodnika Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Dziś do nabycia Głos św. Józefa w cenie 2,50 zł.