14 X 2018 

 

Ogłoszenia duszpasterskie
28 niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj 27 niedziela okresu zwykłego. Przeżywamy Dzień Papieski – zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia, czyli pomoc w dalszej nauce szczególnie uzdolnionym dzieciom i młodzi pochodzących z ubogich rodzin.

2. Dzisiaj w ramach kazania po ogłoszeniach siostra ze zgromadzenia Sług Jezusa, które posługują w naszej parafii, przedstawi nam charyzmat swojego zgromadzenia.

3. Dzisiaj 14 X Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycielom dziękujemy za ich posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa w pracy z dziećmi i młodzieżą.

4. We wtorek 16 października 40 rocznica wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową

5. Trwa miesiąc październik. – miesiąc oddawania czci Matce Bożej przez nabożeństwo różańcowe.

  • - Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie codziennie dla dzieci o godz. 17.00 dzieci po każdym różańcu otrzymują naklejki kolejnych tajemnic różańca.
  • - różaniec dla starszych o godz. 17:30 po różańcu ok. godz. 18.00 Msza Św.
  • W niedziele różaniec o godz. 18:00 

6. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W środę na Mszy Św. o godz. 18:00 spotkanie kandydatów do sakr. Bierzmowania z klasy VIII i 3 Gim.

8. W czwartek 18 X św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Z wielką życzliwością i wdzięcznością pamiętajmy w modlitwie o wszystkich pracownikach Służby Zdrowia.

9. W czwartek imieniny obchodzi ks. Łukasz Mielnik dziękujemy Mu za posłuje w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy na Mszę ś w. o godz. 18:00 w Jego intencji.

10. W czwartek spotkanie oazy młodzieżowej na Mszy św. o godz. 18:00

11. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Biblijnego.

12. W piątek 19 X rocz. Męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Po Mszy św. możliwość ucałowania relikwii.

13. Spotkanie z rodzicami i dziećmi klas III przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00

14. Zapraszamy dzieci do śpiewania w scholi w piątek na godz. 16:00 w salce pod kościołem.

15. Serdeczne „Bóg zapłać” 5 osobom z ul. Kossaka blok nr 3 za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie się 22 XII o godz. 18:00

16. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z ul. Kossaka nr 5

17. Zachęcamy do zakupu i lektury prasy katolickiej: Tygodnika NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY i miesięcznika Miłujcie się kupić można w zakrystii i u ministrantów przy wyjściu z kościoła.

18. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

19. W przyszłą niedzielę III niedziela miesiąca, taca przeznaczona na potrzeby parafii, termoizolacja plebanii. Bóg Zapłać.

20. Jak zapowiadaliśmy przygotowujemy pomniki dla ks. prał. Józefa Kocoła i ks. kan Józefa Adamczaka. Część pomników to rzeźby w kamieniu. W przyszłą niedzielę 21X po Mszach św. przedstawiciele Żywego Różańca będą przeprowadzali kwestę na pomniki dla naszych kapłanów. Wykonawca obiecał, że przed 1 listopada pomniki zostaną ustawione, zastrzegł sobie jednak, że elementy rzeźbione - płyta pionowa może być montowana w z lekkim opóźnieniem.

21. Zbliża się szczególny czas szczególnej modlitwy za zmarłych w kościele. Przy wyjściu z kościoła ministranci rozdają kartki wspominkowe. Ofiary składane przy okazji wypominek są przeznaczone na potrzeby parafii. Wypominki całoroczne składamy w zakrystii.

22. Zapraszamy na spotkanie z prof. Grzegorzem Kucharczykiem i na wykład pt. Współczesne prześladowania i męczeństwa chrześcijan. Spotkanie odbędzie się sobotę 20 października o godz. 15:30 w Katolickiej Szkole Podstawowej.

23. Wszystkim parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli i Bożego błogosławieństwa.