Wiadomości duszpasterskie

I Niedziela Wielkiego Postu -18 luty 2018

 

 1. W Wielki Poście zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali wg następującego porządku:
  • w piątki: Droga Krzyżowa:
   • o godz. 14.30 - w kaplicy szpitalnej,
   • o godz. 16.30 – dla dzieci Szkół Podstawowych i Gimnazjum z udzieleniem Komunii Świętej,
   • o godz. 17.30 – dla młodzieży i dorosłych.
   • Przez udział w Drodze Krzyżowej możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: (a więc przyjęcie Komunii św., modlitwa Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz modlitwa w intencjach Ojca św.).
  • w niedziele: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.30.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się V niedzielą Wielkiego Postu. Prosimy o modlitwę w intencji tego czasu łaski dla naszej parafii.
 3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na cele misyjne Dzieł Pomocy „Ad Gentes”.
 4. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, który wezwał Kościół, aby 23 lutego (najbliższy piątek) był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie, Kościół w Polsce włącza się w to ważne przedsięwzięcie. W związku z tym prosimy i zachęcamy wiernych do indywidualnego postu i modlitwy w tym dniu.
 5. Dziękujemy 9 osobom z oś. Konstytucji nr 26 z klatek 26, 26 A, B, C za sprzątanie kościoła i ofiary na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie odprawiona 26 kwietnia o godz. 18.00. Do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00 bardzo prosimy wiernych z oś. Konstytucji z bloku 26 z klatek: 26D, 26E, 26F, 26G.
 6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego za dobrowolną ofiarę, Głosu św. Józefa w cenie 2.50 zł oraz miesięcznika Miłujcie się w cenie 5 zł.
 7. Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia płyty-cegiełki z muzyką medytacyjną do filmu „Dwie Korony”. Ofiary są przeznaczona na powstający dom dla bezdomnych w Zielonej Górze prowadzony przez naszą Caritas diecezjalną.