Wiadomości duszpasterskie

21 V 2017 r. – VI Niedziela Wielkanocna

 

 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian. W sposób szczególny zapraszamy wszystkich kandydatów do sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami i animatorami grup domowych. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne.
 2. Dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 znany nam wszystkim ks. dr Grzegorz Cyran będzie świętował swój jubileusz 25 - lecia świeceń kapłańskich. Zapraszamy do uczestniczenia w tej jubileuszowej Mszy św. jak również osobę ks. Grzegorza polecajmy modlitwie drogich parafian.
 3. W dni powszednie nabożeństwo po Mszy wieczornej. W środę połączone z nowenną do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu spotkania duszpasterskie kandydatów do bierzmowania z klas II gimnazjum :
  • w poniedziałek grupa ks. Adama,
  • we wtorek grupa ks. Tomasza
  • i w czwartek grupa ks.Mariusza. Początek spotkania Msza św. o godz. 18.00.
 5. W przyszłą niedzielę 28 maja w czasie Mszy św. o godz. 11.00 uroczystość I-szej Komunii św. pierwszej grupy dzieci ze Szkoły nr 2 i 8. Spowiedź św. dla tych dzieci, dla ich rodziców, rodzeństwa i krewnych, będzie w sobotę o godz. 10.00 do 11.00.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W poniedziałek, wtorek i środę przed Wniebowstąpieniem dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli, czyli tzw. dni krzyżowe.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnym Chrztem dzieci.
 8. Składam „Bóg zapłać” pięciu osobom z bl. nr 10 na os. Konst., z klatki 10, 10A, 10B za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza Św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie 22 VI, o godz. 6.30.
 9. W piątek na godz. 18.45 do sprzątania kościoła poproszeni są wszyscy rodzice pierwszej grupy dzieci pierwszokomunijnych.
 10. Zaprenumerowany Tygodnik NIEDZIELA odbieramy w zakrystii i jak zawsze możemy ten Tygodnik oraz Tygodnik GOŚĆ NIEDZIELNY kupić u ministrantów przy wyjściu z kościoła. Dziś do nabycia także MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY – DWUMIESIĘCZNIK DLA DZIECI. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.