Wiadomości duszpasterskie

18.06. 2017 – N. M. P. z Rokitna, Głównej Patronki diecezji - uroczystość

 1. Dziękujemy naszym parafianom za świadectwo wiary w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie w czasie uroczystości Bożego Ciała. Szczególne podziękowania składamy: dzieciom i ich rodzicom, ministrantom i lektorom, młodzieży bierzmowanej, zespołowi śpiewaczemu pod kierunkiem siostry Genowefy, kantorowi panu Wojciechowi i parafialnej orkiestrze; panom porządkowym, niosącym baldachim i prowadzącym kapłanów, siostrze Alicji. Dziękujemy za obecność sztandarów i feretronów oraz odpowiedzialnym grupom za przygotowanie pięknych ołtarzy.
 2. Dzisiaj Mszą św. o godz. 18.00 w kościele na Pleszówku rozpoczyna się Kurs Przedmałżeński.
 3. W dni powszednie Msza św. rano o godz. 6.30 i 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną.
 4. We wtorek Msza św. o godz. 18.00 z racji zakończenia roku szkolnego dla klas I, II i III gimnazjum. Spowiedź od godz. 17.30.
 5. W środę zapraszamy na godz. 18.00 na nowennę do Mb Nieustającej Pomocy, a następnie na Mszę św. w czasie której będziemy modlić się w intencji naszego wikariusza ks. Tomasza z racji święta patronalnego.
 6. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała będzie w czwartek o godz. 18.00. W czasie tej Mszy odbędzie się poświęcenie wianków z ziół oraz specjalne błogosławieństwo małych dzieci od wieku niemowlęcego. Prosimy bardzo gorąco rodziców czy też babcie, by jak najliczniej przywieźli lub przyprowadzili dzieci. W tym dniu dzieci z Przedszkola nr 11 i 12 mają zakończenie swoje edukacji religijnej.
 7. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to patronalne święto wszystkich rodzin poświęconych Bożemu Sercu w akcie oddania w czasie misji intronizacyjnych. Po Mszy Św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna wokół kościoła. W tym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominamy jest to Dzień Ojca.
 8. Również w piątek o godz. 8.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej oraz ponadgimnazjalnej.
 9. W sobotę przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela
 10. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła prosimy wiernych z bloku nr 10 na oś. Konstytucji 3 Maja z klatek 10 c, d, e
 11. Bardzo serdecznie zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Dzisiaj czeka na nas Tygodnik NIEDZIELA, GOŚĆ NIEDZIELNY.