Wiadomości duszpasterskie

20 VIII 2017 r. – 20 Niedziela zwykła 

  1. W dni powszednie Msza św. rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 18.00. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. w dni powszednie. W środę o godz. 18.00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00 i następnie Msza św.
  2. W sobotę – 26 sierpnia przypada uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. rano, o 6.30, a szczególnie wieczorem o 18.00.
  3. W przyszłą niedzielę – 27 VIII Ogólnodiecezjalna Pielgrzymka Pszczelarzy do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie. Zachęcamy pszczelarzy z naszej parafii do udziału w tej pielgrzymce.
  4. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnym Chrztem dzieci.
  5. Serdeczne „Bóg zapłać” czterem osobom z os. Konst. , jednej osobie z bl. 12 E i trzem osobom z bl. 15 i 15A za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodzin będzie 28 VIII, o godz. 6.30.
  6. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z bl. nr 15. na os. Konst., z klatki 15 B i 15 C.
  7. Obecnie w zakrystii lub u ministrantów przy wyjściu z kościoła można otrzymać NIEDZIELĘ LUB GOŚCIA NIEDZIELNEGO za dobrowolną ofiarę wrzuconą do skarbonki. Może to być dwa, trzy złote, a czasem więcej. Ważne jest, aby wszystkie Tygodniki Katolickie trafiały do katolickich rodzin w parafii, gdzie będą czytane.
  8. Dekretem Księdza Biskupa Ordynariusza Ks. Adam Roguski po blisko pięciu latach pracy duszpasterskiej w naszej parafii został przeniesiony do duszpasterstwa w Parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku. Księdza Adama pożegnamy wspólną Eucharystią sprawowaną w Jego intencji w najbliższą środę o godz. 18.00, na którą bardzo serdecznie zapraszam wszystkich, którzy doceniają piękną, posługę ks. Adama w naszej parafii, a szczególnie zapraszam Członków Żywego Różańca , których Ks. Adam był opiekunem