Wiadomości duszpasterskie

2017 12 1 – II Niedziela Adwentu

 1. Z Bożą pomocą rozpoczynamy adwentowe rekolekcje, które trwać będą do środy włącznie. Poprowadzi je O. Rajmund Jurolaitis ze Zgromadzenia Synów Maryi Niepokalanej. Dokładny program rekolekcji jest wywieszony w gablotach przy wszystkich wejściach do kościoła i zamieszczony na internetowej stronie parafii. W czasie rekolekcji, czyli od poniedziałku do środy, będą Roraty o godz. 6.30. Następne Msze św. z nauką rekolekcyjną będą o godz. 9.00, 16.30 i o 18.30.
 2. Dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi katolickiemu na Wschodzie.
 3. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła są do nabycia Świece – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY DZIECIOM. Za świecę małą składamy ofiarę 6 zł, a za dużą 13 zł.
 4. Osoby, które mają zamówione intencje mszalne na poniedziałek, wtorek i środę proszone są o zgłoszenie się do zakrystii, aby dokonać pewnych zmian i poprawek.
 5. Odnowa w Duchu Świętym zaprasza na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienia w poniedziałek na godz. 19.00 do kościoła św. Michała.
 6. W przyszłą niedzielę Dzień solidarności z kapłanami – seniorami. Zbierane ofiary na taca będą przeznaczone na utrzymanie Domu Księży Emerytów w Zielonej Górze. Jest to równocześnie trzecia niedziela miesiąca.
 7. Składam serdeczne „Bóg zapłać” dwom osobom z bl. 22 na os. Konst., z klatki C za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w int tych osób i ich rodzin będzie odprawiona 4 . I, o godz. 6.30.
 8. W sobotę, na godz. 9.00 do sprzątania kościoła uprzejmie proszę wiernych z bl. 22 na os. Konst., z klatki D, E.
 9. Tygodnik NIEDZIELA i GOŚĆ NIEDZIELNY do nabycia w zakrystii i jak zawsze, możemy otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła za dobrowolną ofiarę. Dziś także do nabycia Dwumiesięcznik dla Młodzieży MIŁUJCIE SIĘ.
 10. Rada Rodziców i dzieci z naszej Katolickiej Szkoły zapraszają dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30, 11.00, 12.30 i 14.00 do holu szkoły na przedświąteczny KIERMASZ. Warto wejść i coś wybrać.
 11. W środę 13 grudnia, o godz. 18.30 w kościele św. Antoniego będzie Msza św. za Ojczyznę w 35 rocznicę stanu wojennego.