Wiadomości duszpasterski

2017 10 15 – 28 Niedziela zwykła Niedziela Misyjna 1. Dzisiaj o godz. 17.30 nabożeństwo różańcowe, na które wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy.
 2. Dzisiaj rozpoczynamy TYDZIEŃ MISYJNY. W ciągu całego tygodnia będziemy się modlić w intencji misjonarzy, którzy przez swoją działalności, także za nas wypełniają Chrystusowe polecenia: „Idźcie i głoście Ewangelię”. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na pomoc DLA DZIEŁ MISYJNYCH KOŚCIOŁA.
 3. W poniedziałek 16 października wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej i równocześnie 39 rocznico wyboru na Stolicę Piotrową Jana Pawła II.
 4. W środę - 18 października Kościół czci św. Łukasza Ewangelistę – Patrona Służby Zdrowia. Z tej okazji tu w kościele o godz. 17.30 nabożeństwo Różańcowe będzie w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich Pracowników Służby Zdrowia na czele z kapelanem szpitala, którym jest ks. Tomasz.
 5. W czwartek przypada 33-ta rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. W tym dniu będziemy się modlić o rychłą kanonizację Patrona Solidarności.
 6. Przypominamy, że w dni powszednie nabożeństwo różańcowe jest o godz. 17.30 i po nabożeństwie o godz. 18.00 Msza Św. W środę w łączności z Różańcem, o godz. 17.30 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a następnie Msza św. Bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej tu w kościele, a gdy to jest trudne, odmawiajmy Różaniec w domu.
 7. Dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum Różaniec od poniedziałku do piątku jest o godz. 16.30.
 8. Spotkania kandydatów do Bierzmowania z III klas gimnazjum rozpocznie się nabożeństwem różańcowym w czwartek i piątek o godz. 16.30.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej nauka liturgiczna dla rodziców i chrzestnych przed niedzielnym Chrztem dzieci.
 10. Serdeczne „Bóg zapłać” trzem osobom z bl. .nr 18 na os. Konst., z klatki F, G za sprzątanie kościoła i ofiarę na kwiaty. Msza św. w intencji tych osób i ich rodziny będzie 24 X, o godz. 6.30.
 11. W sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła proszę wiernych z bl.19 na os. Konst., z kl. 19, 19A, 19B.
 12. Dzisiaj przed kościołem ministranci rozdają kartki wypominkowe. Ofiary składane przy okazji wypominek są na potrzeby parafii. Przy wypominkach całorocznych ofiary te winny być odpowiednio większe. Równocześnie prosimy, aby do rocznych wypominek podawać tylko imiona osób najbliższych.
 13. Tygodnik NIEDZIELA oraz GOŚĆ NIEDZIELNY za dobrowolną ofiarę, a Dwumiesięcznik MIŁUJCIE SIĘ w cenie 5 zł.
 14. Dzisiaj w czasie sumy o godz. 12.30 będziemy przeżywać piękny Jubileusz 65-lecie życia zakonnego Czcigodnej Elżbietanki – Siostry Letycji. Kochaną Siostrę Jubilatkę polecamy modlitwie parafian..